>

Στην Κόρδοβα της Αργεντινής θα φιλοξενηθεί ο τελικός γύρος του 21ου World League (21-15 Ιουλίου). Την πρόκρισή τους εξασφάλισαν η διοργανώτρια χώρα, η Βραζιλία (πρώτη του Α’ ομίλου), η Ιταλία (πρώτη του Β’ ομίλου, η Ρωσία (πρώτη του Γ’ ομίλου), η Κούβα (πρώτη του Δ’ ομίλου) και η Σερβία (δεύτερη του Α’ ομίλου και καλύτερη από τις υπόλοιπες δεύτερες).
Οι νέοι όμιλοι:
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
Αργεντινή
Σερβία
Βραζιλία
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
Ιταλία
Ρωσία
Κούβα
Στα ημιτελικά θα προκριθούν οι δύο πρώτες ομάδες των νέων ομίλων, που θα αναμετρηθούν χιαστί στα ημιτελικά (24 Ιουλίου). Οι νικητές θα προκριθούν στον τελικό (25 Ιουλίου). Οι τρίτες ομάδες των ομίλων Ε και ΣΤ’ θα καταλάβουν την 5η θέση.

Τα αποτελέσματα του World League και η τελική κατάταξη των ομίλων, μετά από 12 αγωνιστικές ημέρες, έχουν ως εξής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
04/06: Βραζιλία-Βουλγαρία 3-1 (22-25, 25-20, 26-24, 25-23)
05/06: Βραζιλία-Βουλγαρία 3-2 (24-26, 25-19, 25-15, 22-25, 15-09)
05/06: Κορέα-Ολλανδία 0-3 (23-25, 21-25, 20-25)
06/06: Κορέα-Ολλανδία 0-3 (18-25 19-25 18-25)
12/06: Βραζιλία-Ολλανδία 0-3 (24-26, 23-25, 23-25)
12/06: Κορέα-Βουλγαρία 0-3 (19-25, 19-25, 20-25)
13/06: Βραζιλία-Ολλανδία 3-1 (25-14, 25-27, 25-18, 25-19)
13/06: Κορέα-Βουλγαρία 0-3 (22-25, 21-25, 22-25)
18/06: Βραζιλία-Κορέα 3-1 (23-25, 25-14, 25-20, 25-21)
19/06: Ολλανδία-Βουλγαρία 0-3 (19-25, 22-25, 23-25)
19/06: Βραζιλία-Κορέα 3-0 (25-19, 25-15, 25-19)
20/06: Ολλανδία-Βουλγαρία 0-3 (21-25, 20-25, 22-25)
26/06: Ολλανδία-Βραζιλία 1-3 (20-25, 25-23, 24-26, 16-25)
26/06: Βουλγαρία-Κορέα 3-0 (25-23, 25-20, 25-16)
27/06: Ολλανδία-Βραζιλία 2-3 (25-19, 25-23, 22-25, 17-25, 10-15)
27/06: Βουλγαρία-Κορέα 3-1 (31-29, 25-21, 22-25, 25-23)
03/07: Κορέα-Βραζιλία 1-3 (25-27, 21-25, 25-22, 13-25)
03/07: Βουλγαρία-Ολλανδία 3-0 (25-9, 25-17, 27-25)
04/07: Κορέα-Βραζιλία 1-3 (18-25, 23-25, 25-23, 15-25)
04/07: Βουλγαρία-Ολλανδία 3-0 (25-22, 25-20, 32-30)
08/07: Ολλανδία – Κορέα 3-0 (31-29, 28-26, 25-21)
08/07: Βουλγαρία – Βραζιλία 1-3 (22-25, 23-25, 25-23, 24-26)
09/07: Βουλγαρία – Βραζιλία 2-3 (21-25, 26-24, 31-29, 22-25, 12-15)
09/07: Ολλανδία – Κορέα 3-1 (25-17, 23-25, 25-18, 25-23)

ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Ομάδα Βαθμοί Σετ
1 Βραζιλία 30 33-16
2 Βουλγαρία 26 30-13
3 Ολλανδία 16 19-22
4 Κορέα 0 05-36

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
04/06: Σερβία – Κίνα 3-0 (25-20, 25-21, 25-20)
04/06: Ιταλία – Γαλλία 3-0 (27-25, 26-24, 25-17)
05/06: Ιταλία – Γαλλία 3-2 (25-22, 25-23, 29-31, 24-26, 15-10)
06/06: Σερβία – Κίνα 3-1 (25-18, 25-21, 22-25, 25-14)
10/06: Γαλλία-Σερβία 0-3 (21-25, 23-25, 23-25)
11/06: Ιταλία-Κίνα 3-0 (25-21 ,25-18, 25-18)
12/06: Γαλλία-Σερβία 0-3 (20-25, 21-25, 21-25)
13/06: Ιταλία-Κίνα 3-0 (25-15, 25-22, 25-22)
18/06: Ιταλία-Σερβία 2-3 (25-20, 19-25, 16-25, 25-12, 12-15)
18/06: Γαλλία-Κίνα 3-0 (25-20, 25-18, 27-25)
19/06: Γαλλία-Κίνα 1-3 (25-16, 22-25, 22-25, 22-25)
10/06: Ιταλία-Σερβία 3-2 (21-25, 25-20, 25-18, 20-25, 15-13)
25/06: Γαλλία-Ιταλία 3-2 (19-25, 25-19, 25-20, 17-25, 15-13)
26/06: Κίνα-Σερβία 1-3 (25-23, 22-25, 16-25, 16-25)
27/06: Κίνα-Σερβία 2-3 (25-21, 23-25, 17-25, 25-21, 11-15)
27/06: Γαλλία-Ιταλία 1-3 (19-25, 22-25, 25-23, 23-25)
02/07: Σερβία-Γαλλία 3-1 (16-25, 25-20, 25-23, 25-23)
02/07: Κίνα-Ιταλία 0-3 (20-25, 22-25, 20-25)
03/07: Κίνα-Ιταλία 0-3 (17-25, 25-27, 21-25)
04/07: Σερβία-Γαλλία 2-3 (23-25, 25-18, 25-21, 20-25, 08-15)
07/07: Σερβία – Ιταλία 1-3 (25-23, 19-25, 22-25, 19-25)
08/07: Σερβία – Ιταλία 3-2 (21-25, 21-25, 25-23, 25-20, 15-06)
09/07: Κίνα – Γαλλία 2-3 (21-25, 22-25, 25-22, 25-23, 14-16)
10/07: Κίνα – Γαλλία 2-3 (16-25, 25-18, 25-19, 21-25, 08-15)

ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Ομάδα Βαθμοί Σετ
1 Ιταλία 28 33-15
2 Σερβία 26 32-18
3 Γαλλία 12 20-29
4 Κίνα  06 11-34

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
04/06 Ρωσία – ΗΠΑ 3-0 (25-15, 26-24, 25-14)
05/06 Ρωσία – ΗΠΑ 3-1 (25-14, 25-22, 21-25, 25-21)
05/06 Φινλανδία – Αίγυπτος 2-3 (25-23, 24-26, 16-25, 25-20, 13-15)
06/06 Φινλανδία – Αίγυπτος 3-1 (25-22, 23-25, 25-20, 25-19)
11/06: Ρωσία-Αίγυπτος 3-1 (26-24, 22-25, 25-21, 25-15)
11/06: Φινλανδία-ΗΠΑ 1-3 (27-25, 18-25, 25-27, 18-25)
12/06: Ρωσία-Αίγυπτος 3-2 (23-25, 25-19, 25-17, 22-25, 15-8)
12/06: Φινλανδία-ΗΠΑ 1-3 (25-18, 23-25, 21-25, 26-28)
18/06: Ρωσία-Φινλανδία 3-0 (25-16, 25-21, 25-18)
18/06: ΗΠΑ-Αίγυπτος 3-1 (25-19, 25-15, 14-25, 25-21)
19/06: Ρωσία-Φινλανδία 3-1 (25-18, 25-16, 18-25, 25-18)
19/06: ΗΠΑ-Αίγυπτος 3-1 (25-20, 25-22, 11-25, 25-14)
25/06: Αίγυπτος-Ρωσία 0-3 (18-25, 18-25, 16-25)
26/06: Αίγυπτος-Ρωσία 0-3 (17-25, 12-25, 18-25)
25/06: ΗΠΑ-Φινλανδία 2-3 (22-25, 25-14, 20-25, 25-19, 11-15)
26/06: ΗΠΑ-Φινλανδία 3-1 (25-21, 18-25, 25-19, 25-23)
02/07: Φινλανδία-Ρωσία 0-3 (20-25, 19-25, 14-25)
02/07: Αίγυπτος-ΗΠΑ 2-3 (25-20, 29-31, 17-25, 25-21, 12-15)
03/07: Φινλανδία-Ρωσία 3-1 (25-18, 18-25, 25-23, 25-19)
03/07: Αίγυπτος-ΗΠΑ 2-3 (25-20, 18-25, 25-19, 22-25, 16-18)
07/07: Αίγυπτος – Φινλανδία 0-3 (18-25, 18-25, 14-25)
08/07:-Αίγυπτος – Φινλανδία 3-0 (25-23, 25-19, 25-22)
09/07: ΗΠΑ – Ρωσία 3-0 (25-21, 27-25, 25-23)
10/07: ΗΠΑ – Ρωσία 1-3 (18-25, 25-22, 17-25, 19-25)

ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Ομάδα Βαθμοί Σετ
1 Ρωσία 29 31-12
2 ΗΠΑ  23 28-21
3 Φινλανδία 12 18-28
4 Αίγυπτος 08 16-32

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
04/06: Κούβα – Αργεντινή 3-1 (25-23, 25-20, 21-25, 25-18)
05/06: Γερμανία – Πολωνία 3-1 (23-25, 25-18, 25-22, 26-24)
05/06: Κούβα – Αργεντινή 3-2 (32-34, 25-23, 20-25, 25-17, 15-13)
06/06: Γερμανία – Πολωνία 3-0 (28-26, 30-28, 25-18)
11/06: Κούβα-Γερμανία 3-0 (26-24, 25-18, 25-19)
11/06: Αργεντινή-Πολωνία 1-3 (20-25, 21-25, 25-20, 20-25)
12/06: Κούβα-Γερμανία 3-1 (25-22, 25-23, 21-25, 25-17)
12/06: Αργεντινή-Πολωνία 2-3 (25-22, 22-25, 25-20, 23-25, 12-15)
18/06: Κούβα-Πολωνία 3-2 (19-25, 25-16, 17-25, 25-23, 15-10)
18/06: Αργεντινή-Γερμανία 0-3 (20-25, 20-25, 22-25)
19/06: Κούβα-Πολωνία 0-3 (25-27, 23-25, 12-25)
19/06: Αργεντινή-Γερμανία 1-3 (32-34, 18-25, 25-18, 28-30)
25/06: Γερμανία-Κούβα 2-3 (23-25, 25-17, 24-26, 25-23, 13-15)
26/06: Γερμανία-Κούβα 1-3 (21-25, 24-26, 25-17, 22-25)
26/06: Πολωνία-Αργεντινή 3-1 (25-19, 26-28, 27-25, 25-22)
27/06: Πολωνία-Αργεντινή 3-1 (22-25, 25-17, 25-20, 25-21)
30/06: Γερμανία-Αργεντινή 3-1 (25-18, 17-25, 25-15, 25-17)
01/07: Γερμανία-Αργεντινή 3-1 (25-19, 23-25, 25-21, 25-19)
03/07: Πολωνία-Κούβα 0-3 (21-25, 22-25, 24-26)
04/07: Πολωνία-Κούβα 1-3 (19-25, 22-25, 25-22, 16-25)
08/07: Πολωνία – Γερμανία 2-3 (21-25, 25-20, 22-25, 25-23, 11-15)
08/07: Αργεντινή – Κούβα 2-3 (18-25, 20-25, 32-30, 25-23, 08-15)
09/07: Πολωνία – Γερμανία 3-1 (25-27, 26-24, 25-21, 25-18)
09/07: Αργεντινή – Κούβα 0-3 (16-25, 24-26, 19-25)

ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Ομάδα Βαθμοί Σετ
1 Κούβα 29 33-15
2 Γερμανία 21 26-21
3 Πολωνία 19 24-24
4 Αργεντινή 03 13-36